Aktualnie znajdujesz się w: AKTUALNOŚCI

Szkoła dla dorosłych

Data dodania:31.07.2012
Osoby, które ukończyły 16 lat, mogą zostać przyjęte do szkoły podstawowej i gimnazjum dla dorosłych, jak również do takiej szkoły ponadgimnazjalnej, jeśli mają opóźnienie w cyklu kształcenia.

Do szkoły dla dorosłych każdego szczebla, można przyjąć osobę, która ukończyła 15 lat, jeżeli przebywa ona w zakładzie karnym lub areszcie śledczym.
Osoba, która ukończyła gimnazjum może realizować obowiązek nauki przez uczęszczanie na kwalifikacyjny kurs zawodowy, jeśli ma opóźnienie w cyklu kształcenia i jej sytuacja życiowa lub zdrowotna uniemożliwia naukę w szkole ponadgimnazjalnej dla młodzieży.
W ten sam sposób obowiązek nauki zrealizuje absolwent gimnazjum przebywający w zakładzie karnym, areszcie śledczym, zakładzie poprawczym lub schronisku dla nieletnich.
Taka regulacja wynika z rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 lipca 2012 r. w sprawie przypadków, w jakich do publicznej lub niepublicznej szkoły dla dorosłych można przyjąć osobę, która ukończyła 16 albo 15 lat, oraz przypadków, w jakich osoba, która ukończyła gimnazjum, może spełniać obowiązek nauki przez uczęszczanie na kwalifikacyjny kurs zawodowy (Dz. U. 2012 poz. 857), które zostało opublikowane 26 lipca 2012 r.
Akt wejdzie w życie 1 września 2012 r.


Źródło: Serwis Prawniczy LexisNexis LexPolonica.
Adres: 43-300 Bielsko – Biała ul. Młyńska 2
Tel./Faks: (33) 496 10 67, Adwokat Jerzy Kolber 600 388 870
e-mail: biuro@adwokatkolber.pl
Wszystkie prawa zastrzezone Kancelaria Adwokacka. Projekt i wykonanie Intersid.
Nota prawna | Polityka plików cookies