Aktualnie znajdujesz się w: AKTUALNOŚCI

Rejestracja firmy

Data dodania:17.08.2012
Łatwiej będzie zarejestrować firmę

Rząd chce skrócić z 14 do trzech dni termin na wydawanie potwierdzenia o nadaniu NIP firmom rozpoczynającym działalność (innym niż osoby fizyczne).
Jak wyjaśnia kancelaria premiera, dzięki temu rejestracja firmy w urzędzie skarbowym będzie krótsza, a przedsiębiorca będzie mógł wcześniej rozpocząć działalność gospodarczą.
Projekt przewiduje ponadto zwolnienie pracodawców z obowiązku zgłaszania Państwowej Inspekcji Pracy i Państwowej Inspekcji Sanitarnej informacji o miejscu, rodzaju i zakresie wykonywanej działalności gospodarczej. Inspekcje niezbędne dane będą uzyskiwać z rejestru podmiotów prowadzonego przez GUS i kont płatników prowadzonych przez ZUS. Według Banku Światowego oznacza to zmniejszenie o 1/3 procedur niezbędnych przy rejestracji podmiotu (zlikwidowane zostaną dwie z sześciu procedur). W efekcie Polska powinna zająć wyższą pozycję w Raporcie BŚ Doing Business - podkreśla kancelaria premiera.
Zmiany ma wprowadzić ustawa o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw, której projekt przyjęła Rada Ministrów 14 sierpnia br.


Źródło: Serwis Prawniczy LexisNexis LexPolonica.
Adres: 43-300 Bielsko – Biała ul. Młyńska 2
Tel./Faks: (33) 496 10 67, Adwokat Jerzy Kolber 600 388 870
e-mail: biuro@adwokatkolber.pl
Wszystkie prawa zastrzezone Kancelaria Adwokacka. Projekt i wykonanie Intersid.
Nota prawna | Polityka plików cookies